Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

نتيجه نشست کميته سياستگذاري پولي آمريکا

فدرال رزرو آمريکا در آخرين نشست خود محرک پولي را به 65 ميليارد دلار در ماه کاهش داد.

کميته ي بازار آزاد فدرال رزرو آمريکا در آخرين نشست خود تصميم گرفت محرک پولي را به ميزان 10 ميليارد دلار کاهش دهد.


پيشتر فدرال رزرو آمريکا محرک پولي خود را از 85 ميليارد دلار به 75 ميليارد دلار کاهش داده بود. با تصميم جديد فدرال رزرو محرک پولي از اين ماه به 65 ميليارد دلار کاهش مي‌يابد.
گزارش ها نشان مي دهد در پي انتشار خبر مربوط به کاهش محرک پولي فدرال رزرو شاخص اس اند پي 500 بورس وال استريت به ميزان 0.7 درصد کاهش يافته است. همچنين کاهش محرک پولي توسط فدرال روزرو آمريکا بر بهاي طلا در بازارهاي جهاني نيز مژثر بود به اين ترتيب که هر اونس طلا امروز در بازارهاي جهاني با کاهش 0.5 درصدي رو به رو شد.
از سال 2008 فدرال رزرو آمريکا به ميزان 4 هزارو 100 ميليارد دلار نقدينگي با بازار پول اين کشور تزريق کرده است. بسياري از کارشناسان اقتصادي نسبت به اين موضوع هشدار داده‌اند. اقتصاددانان اين حجم از تزريق تقدينگي را براي اقتصاد آمريکا مطلوب نمي دانند.

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.