Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

مشارکت های بیمارستانی ایمنی بیمار را بهبود می بخشد

مشارکت های بیمارستانی ایمنی بیمار را بهبود می بخشد

منابع جدیدی برای مراقبت ایمن تر در دسترس کشورهای در حال توسعه

این  برنامه با مشارکت سازمان جهانی بهداشت و کشورهای آفریقایی، که 14 بیمارستان را با بیمارستانی در انگلستان، فرانسه و سویس متصل می کند، توسعه یافته است. از طریق این برنامه، پرسنل حرفه ای سلامت  بیمارستان های آفریقایی و اروپایی می توانند از راه های مختلفی با یکدیگر همکاری کنند و مراقبت ایمن تر را ارایه دهند.

 

این رویکرد منحصر بفرد، همکاری بین بیمارستان های آفریقایی و اروپایی  برای ایمنی بیمار، هموار کردن راه برای ایمنی بیمار در مناطق آفریقایی است.

ابزار توسعه یافته توسط این برنامه برای هر بیمارستانی در هر جای جهان بصورت مجانی قابل دسترس است. این بسته منابع شامل آموزش آنلاین سمینارها و الگوهای برای بیمارستان ها برای شناسایی و برطرف کردن مشکلاتی مانند کنترل و پیشگیری از عفونت، جراحی ایمن و مدیریت اتلاف منابع در سیستم سلامت است.

 مشارکت کشورهای آفریقایی برای ایمنی بیمار در پاسخ به فراخوان 46 وزیر بهداشت کشورهای آفریقایی برای اقدام فوری در رابطه با مشکل جدی ایمنی بیمار در سال 2009  ایجاد شد.

ایمنی بیمار یک موضوع جدی بهداشت عمومی جهان است. در کشورهای پیشرفته  برآوردها نشان می دهد که 1 نفر از 10 نفری که مراقبت های بیمارستانی دریافت می کنند دچار آسیب می شوند. در بعضی از کشورهای در حال توسعه ریسک ایجاد عفونت در هنگام دریافت خدمات 20 بار بیشتر از کشورهای توسعه یافته است.

 

منبع:
http://www.who.int/mediacentre/news/notes/2013/hospital_partnership_20130131/en

ترجمه: بختیار پیروزی، دانشجوی دکترای سیاستگذاری سلامت

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.