Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

پیشرفت چشمگیر در مبارزه علیه مالاریا

گزارش جهانی مالاریا در سال 2013 پیشرفت چشمگیری را در مبارزه علیه مالاریا نشان می دهد

11 دسامبر 2013، ژنو/ واشنگتن دی سی- بر طبق گزارش جهانی مالاریا در سال  2013 که توسط سازمان جهانی بهداشت منتشر شده است،تلاش های جهانی برای کنترل و ریشه کن کردن مالاریا از سال 2000 تقریباً زندگی 3.3 میلیون نفر را نجات داده است و میزان کشندگی مالاریا را به میزان 45 درصد در سطح جهان و 49 درصد در سطح قاره آفریقا کاهش داده است.

علارغم گسترش جمعیت تحت ریسک مالاریا بین سال های 2000 تا 2012 میزان مرگ ناشی از این بیماری در این دوره زمانی کاهش مداوم داشته است. افزایش مشارکت های سیاسی و مالی منجر  به کاهش 29 درصدی و 31 درصدی شیوع بیماری مالاریا در سطح جهان و قاره آفریقا شده است.

بخش بزرگی از جمعیت 3.3 میلیون نفری نجات داده شده بین سال های 2000 تا 2012 در 10 کشور با بیشترین بار بیماری مالاریا  و کودکان زیر 5 سال بوده است. و در همین دوره میزان کشندگی مالاریا در میان کودکان کاهشی 45 درصدی در قاره آفریقا داشته است.

منبع:

http://www.who.int/mediacentre/news/releases/2013/world-malaria-report-20131211/en/index.html

 ترجمه: بختیار پیروزی، دانشجوی دکترای سیاستگذاری سلامت

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.