Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

برنامه جدید سلامت اروپا برای سال های 2020 – 2014

  

این برنامه با چهار هدف اصلی طراحی شده است:

  1. ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری ها و محیط حمایتی جهت ارتقای شیوه زندگی سالم
  2. حفاظت از شهروندان در برابر تهدیدهای سلامت آن ها
  3. همکاری در ایجاد نظام پایدار، کارا و خلاق در حوزه سلامت
  4. تسهیل دسترسی به مراقبت های سلامت ایمن با کیفیت برای شهروندان اروپایی

بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شد حدود  450 میلیون یورو طی مدت زمان 7 سال بود. در این میان هدف شماره 3 از دیدگاه NHS بسیار قابل توجه بوده و راهکارهای مختلفی را برای هزینه کرد بودجه مربوط به این هدف در نظر گرفته است از جمله اینکه به کارگیری هر چه بیشتر نظام ارزیابی فناوری سلامت و eHealth را در نظام خود مورد تاکید قرار می دهد.

این برنامه از ابتدای 2014 آغاز و تا سال 2020 ادامه خواهد یافت. در این راستا بیش از 27 پروژه تعریف شده است که عناوین مختلفی از ایمنی بیمار تا اطلاعات سلامت را در بر می گیرند.

این برنامه کلان با درگیر کردن کلیه نهادهای دولتی، خصوصی، NGOها وسایر سازمان های فعال در خوزه سلامت پیش خواهد رفت و هدف نهایی آن پیدا کردن راه حل های هزینه اثربخش برای چالش هایی است که نظام سلامت با آن ها مواجه می گردد و در نهایت به دنبال ارتقای پاسخگویی نظام سلامت و پایداری هرچه بیشتر آن است.

در عین حال افراد مختلف از اجزای این برنامه منتفع خواهند شد که به جز سازمن های درگیر که ذینفع مستقیم برنامه هستند، کلیه شهروندان به صورت غیر مستقیم و از طریق وصول اصول اهداف نهایی برنامه و دسترسی آسان تر به خدمات سلامتدر کلیه حوزه های پیشگیری و درمان ذینفع برنامه خواهند بود.

 

منبع: Htpp://www.nhsconfed.org

ترجمه از: مینا نجاتی ، دانشجوی دکترای سیاستگذاری سلامت

 

 

 

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.