Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

وزارت بهداشت خواستار حرکت فرهنگی برای تامین سلامت مردم شد

طی نامه ای به مسئولین دستگاههای ذیربط؛

وزارت بهداشت خواستار حرکت فرهنگی برای تامین سلامت مردم شد

 

 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای وظایف حاکمیتی و رسالت اصلی خود مبنی بر تامین و ارتقاء سلامت جامعه و در راستای اجرایی نمون سیاستهای کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری طی نامه ای به مسئولین دستگاهها و سازمان ذیربط خواستار حرکت فرهنگی برای تامین سلامت مردم شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ این وزارتخانه همچنين طی نامه ای به معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرده است که به منظور همراهی با اهداف کلان سلامت جامعه و پیشگیری از سوء استفاده برخی از سودجویان، طی یک حرکت فرهنگی همراه کمپین ایجاد شده برای سلامت مردم، کلیه مطبوعات و نشريات  کشور از چاپ تبلیغات كالاهاي آسيب رسان به سلامت مانند فراورده هاي غذايي پرچرب و با نمك بالا خودداری نمایند.

 

بر اساس اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر بیماری های قلبی عروقی به عنوان یکی از سه علت اصلی مرگ و میر و ناتوانی انسان ها در سراسر جهان مطرح است و مصرف  چربی ها و نمك در ایجاد این بیماری ها و مرگ ناشی از آن، نقش اصلی را ایفا می نمایند. لذا یکی از اهداف برنامه های تغذیه ای این وزارتخانه، کاهش مصرف  چربی  و نمك در رژیم غذایی مردم است.

 

این گزارش حاکی است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به دلیل توزیع لبنيات پرچرب در بسته های غذایی مسافران در یکی از خطوط هواپیمایی که همزمان با سفر استانی هیات دولت به خراسان رضوی مشاهده شده بود، طی نامه ای به مسئولین وزارت راه و شهرسازی از آنان نیز خواسته است خطوط حمل و نقل مسافري با اصلاح بسته های غذایی خود با حذف مواد غذایی آسیب رسان به سلامت مردم به سمت تامين  مواد غذایی سالم حرکت کنند

 

 

 

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.