Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

کاهش میانگین پرداختی از جیب مردم از 37 درصد به 8 درصد

دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت گفت: در راستای اجرای این برنامه میانگین پرداختی هزینه از جیب مردم در مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های دولتی از 37 درصد به حدود 8 درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر محمد حاجی آقاجانی در بازدید از مرکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر(عج) اراک با بیان این مطلب افزود: مهمترین مشکلات دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز آموزشی درمانی سطح کشور در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت مشکلات اعتباری و ساختار فیزیکی است.

وی اظهار داشت: حل تمام این مشکلات نیز به سرعت و ضربتی امکان پذیر نیست و نیازمند به گذشت زمان و هزینه کرد دارد.

دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت در خصوص مرکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر(عج) اراک نیز گفت: این مرکز درمانی فرسوده و با عمر متوسط 60 سال است که در حال حاضر با توجه به اینکه در قالب برنامه تحول نظام سلامت کاهش هزینه های درمانی مراجعین مدنظر است، نمی توان از اعتبارات این برنامه برای نوسازی آن هزینه کرد و این امر مستلزم اقدامات مدیریتی دیگر می باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت در 300 شهر کشور زمینه مقیم شدن پزشکان متخصص و فوق تخصص مهیا شده است و 3 هزار پزشک متخصص در طرح ماندگاری مناطق محروم ثبت نام کرده اند.

دکتر آقاجانی در پایان گفت: در حال حاضر بیش از 800 پزشک متخصص در بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی سطح کشور مقیم هستند.

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.