Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

رد قوانین خلاف سیاست‌های ابلاغی سلامت توسط شورای نگهبان

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نظارت جدی مجمع بر اجرای دقیق سیاست‌های ابلاغی سلامت، گفت: پس از این هرگونه قوانین خلاف سیاست‌های یاد شده توسط شورای نگهبان رد خواهد شد.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت توسط مقام معظم رهبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر نگرانی‌های موجود در قبال عدم توجه جدی مسئولان به این برنامه و فراموشی آن همچون قانون برنامه توسعه، از نظارت جدی مجمع بر اجرای دقیق سیاست‌های کلان ابلاغی سخن به میان آورد.


رضایی با تاکید بر اینکه آیین نامه نظارتی مجمع تشخیص مصلحت نظام اخیرا تصویب شده است، ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته سیاست‌های کلانی که پس از این ابلاغ می‌‌شود به وسیله نظارت‌های موجود از مسئولان خواهیم خواست تا به شکل مناسبی آن‌ها را اجرایی کنند.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: به هر حال سیاست‌های کلان ابلاغی ضمانت اجرایی خود را داراست و مسئولان بخش‌های مختلف از جمله مجلس، قوه قضاییه و دولت در مقابل این نظارت پاسخگو خواهند بود.


وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بازخواست از وزرا و یا نظارت مناسب مجلس در این آیین نامه دیده شده است یا خیر، تصریح کرد: تمامی این مباحث کاملا در این مقوله دیده شده و هرگونه قانون خلاف سیاست‌های کلان توسط شورای نگهبان رد می‌شود.

 

 

 

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.