Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

30 اکتبر 2013 : شصتمین جلسه کمیته EMRO در Muscat و اعلام اولویت های نظام سلامت کشورهای منطقه

  

شصتمین جلسه کمیته EMRO در Muscat در 30 اکتبر سال 2013 در عمان برگزار گردید تا اولویت های نظام سلامت کشورهای منطقه با حضور نمایندگان کشورها نهایی شوند. یکی از اولویت های مطرح شده در این کمیته ضرورت اقدامات فوری در خصوص کنترل بیماری فلج اطفال بود که همه کشورها خصوصا پاکستان موظف شدند جهت ارزیابی کودکان و واکسینه شدن آن ها اقدام نمایند و با برنامه ریزی درست و حتی کمک کشورهای منطقه ظرف مدت 6 ماه اصلاحات اولیه را پیاده و گزارش آن را ارائه نمایند.

 

اولویت دیگری که در این کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفت پوشش همگانی سلامت بود . کمیته از کلیه اعضا خواست که تعهدات و سیاست های پایداری را در این خصوص در پیش گیرند تا اطمینان یابند که همه مردم به خدمات ضروری سلامت دسترسی دارند در حالی که عدالت و حمایت مالی در این خدمات لحاظ شده باشند.

همچنین با تاکید به سلامت مادران و کودکان، کشورهای منطقه تقویت همکاری های چند بخشی را جهت پیشبرد بهتر برنامه های ملی خود و تخصیص بهینه منابع ضروری دانستند.

از طرفی استراتژی دیگر منطقه ارتقای سیستم های ثبت داده های کشوری و آمار حیاتی طی سال های 2014 تا 2019 اعلام گردید و همه اعضا موظف شدند بهبود سیستم های ملی خود را در اولویت قرار دهند و بدیت ترتیب همکاری نزدیک تری با آژانس های جهانی و سایر ذینفعان داشته باشند.

همچنین کمیته منطقه ای EMRO از مدیران منطقه خواست تا اعضا را در راستای توسعه و اجرای استراتژی های تعیین شده حمایت نمایند و رویکرد ارائه خدمات را برای درمان بیماران مبتلا به ایدز و نیز ارتقای سیستم واکسیناسیون کشورهای منطقه در پیش گیرند.

در نهایت رئیس منطقه EMRO نیز متعهد گردید که با دبیرخانه سازمان ملل متحد هماهنگی های لازم صورت گیرد و زمینه لازم جهت مشارکت هرچه بیشتر اعضای کشورهای منطقه در شصت ونهمین نشست سازمان ملل متحد در سپتامبر 2014 فراهم گردد.

منبع:http://www.emro.who.int

 ترجمه از: مینا نجاتی، دانشجوی دکترای سیاستگذاری سلامت

 

 

 

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.