Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

عدم هماهنگی متولیان اصلی سیاستگذاری آموزش مهارتی

 

عدم هماهنگی متولیان اصلی سیاستگذاری اموزش مهارتی و نامشخص بودن جایگاه نهاد ملی مهارتی از جمله نقاط ضعف در سیاستگذاریها است.

دکتر یدالله مهرعلیزاده معاون پژوهشی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در همایش بین المللی مهارت‌آموزی و اشتغال با اشاره به اقتصاد مقاومتی و فرهنگ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: باید با 4 رویکرد به این واژه توجه داشته باشیم.

 

وی افزود: راهبرد تفکیک اقتصاد و فرهنگ، راهبرد فرهنگ اقتصادی و راهبرد اقتصاد فرهنگی و فرهنگ اقتصادی 4 رویکرد موردتوجه در اقتصاد کشور است.

 

وی ادامه داد: راهبرد اقتصاد فرهنگی و فرهنگ اقتصادی به عنوان منشور علمی و کاری و استراتژیک باید در دستور کار ما قرار گیرد.

 

وی با اشاره به راه حلهای بحران اشتغال در کشور اذعان داشت: 4 استراتژی کلی در حوزه اشتغال جهت‌گیری کرده‌اند که همه این برنامه‌ها متاثر از راهبرد چهارم اقتصادی می‌باشد.

 

وی با اشاره به نظام آموزشی در کشور اذعان داشت: اموزش رسمی و غیررسمی و آزاد سه نوع اموزش در کشور است که در قالب چارچوبهای کلی به افراد جامعه اموزش ها و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای ارایه می‌دهند.

 

مهر علیزاده اذعان داشت: نحوه اموزش مهارتهای شغلی در وورد افراد به خدمت به استخدام ارتقای شغلی و انتصابها تاثیر مستقیم دارد.

 

استاد دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید کرد: نظام اموزشی ایران تا چه اندازه توانسته است توانمندیها و شایستگی لازم را برای کارجویان و جوانان فراهم سازد.

 

وی با اشاره به شاخص‌های سیاستگذاری در راستای اهداف آموزش مهارتی برای توسعه پایدار تاکید کرد: سهم ناچیز اموزشهای مهارتی در کشور، عدم نگاه اموزشی به سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان مهمترین سازمان اموزشی عدم هماهنگی متولیان اصلی سیاستگذاری اموزش مهارتی و نامشخص بودن جایگاه نهاد ملی مهارتی از جمله نقاط ضعف در سیاستگذاریها است.

 

مهرعلیزاده بیان کرد: سیاستگذاری در راستای اهداف اموزشی مهارتی برای توسعه پایدار، یکپارچگی، هم افزایی و کاربرد رویکرد بین بخشی و بین رشته‌ای، میزان تخصیص بودجه و اعتبار به اموزش مهارتی، اصلاحات نهادی و ساختاری، توسعه فرصتهای یادگیری، پژوهش و نظارت و ارزیابی و اعتبارسنجی و ارزش یابی یادگیری و مفهوم سازی آموزش مهارتی از شاخص‌های موثر در میزان افزایش مهارت‌آموزی در راستای اشتغال است.

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.