Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

ساماندهی و ارتقای کیفیت آمارهای اشتغال

 

  کارگروه ساماندهی و ارتقای کیفیت آمارهای اشتغال و بازار کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد.

 با توجه به نقش غیر قابل انکار آمار و اطلاعات صحیح و شفاف در بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها و سیاستگذاری‌ها و همچنین با در نظر گرفتن رسالت خطیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این برهه، وجود آمارهای صحیح و قابل اعتماد به ویژه در حوزه بازار کار جهت ارائه به سازمان‌ها و دستگاه‌ها و دفاتر بین‌المللی و اتخاذ هرگونه سیاست و برنامه‌ریزی لازم امری ضروری است؛ از این رو مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار کارگروه تخصصی “ساماندهی و ارتقای کیفیت آمارهای اشتغال” را با محوریت مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار با حضور نمایندگان دفاتر تخصصی تشکیل داده است.

یکی از وظایف این کارگروه مطالعه و بررسی کارشناسی سیستم‌های اطلاعاتی و عملیاتی مرتبط با بازار کار و ارائه پیشنهادات و راهکارهای لازم در قالب برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای ساماندهی و ارتقای کیفیت آمارهای موجود است.

به نظر می‌رسد که تشکیل این کارگروه با توجه به اهمیت نقش آمار و اطلاعات به عنوان پیش‌نیاز تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور، ضرورت توجه بیشتر به آمارهای دقیق و صحیح و به هنگام را افزایش دهد.

 

 

 

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.