Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

تسهیل رشد صنایعِ نوآورانه و صنعت رسانه، با حفظ منافع شهروندان

فعالیت اقتصاد اطلاعاتی (دیجیتالی) 2010 با این هدف معرفی شد که چارچوب منظمی فراهم سازد تا سیستم‌های رسانه­ای اطلاعاتی آینده و نوظهور در بریتانیا را مورد حمایت قرار دهد.

   موضوع

صنایع نوآورانه ما، صنایعی به واقع موفق هستند. آنها ثروتی بیش از 36 بیلیون پوند در سال دارندو در هر دقیقه 70,000 پوند برای اقتصاد بریتانیا درآمد ایجاد می­کنند و شرایط استخدام 1.5 ملیون نفر در بریتانیا را فراهم می­کنند­. مطابق با نمودار صنایع، صنایع نوآورانه حدود یک پوند از هر 10 پوند صادرات بریتانیا را به خود اختصاص می دهند. با حمایت­های مستقیم، این صنایع حتی قابلیت سودآوری بیشتر برای حوزه فرهنگ و اقتصاد کشورمان را نیز دارند. ما از این صنایع از طریق تشویق مالی، حمایت در داخل و خارج و کاهش مقررات غیرضروری حمایت می­کنیم. ما به صنعت رسانه انگلستان افتخار می­کنیم: این صنعت نماد موفقی از جامعه­ی باز و آزاد بوده و از جمله مهمترین بخش­های اقتصادی است. ما می­کوشیم تا مطمئن شویم مقررات مناسب در این حوزه وجود دارد و حقوق همه­ی طرف­ها حفظ می­شود تا ما بتوانیم نتیجه بگیریم از کثرت در مالکیت صنعت رسانه بهره­مندیم.

اقدامات

ما به صنایع نوآور و صنعت رسانه با حفظ حقوق شهروندان از طریق زیر کمک کرده­ایم:

-استمرار در حمایت از مضامین تولیدی در صنایع نوآور انگلیس، پیشنهاد کاهش مالیات برای سازندگان فیلم، تولیدات تلویزیونی، سازنده فیلم متحرک و سازندگان بازی‌های ویدئویی

-ارتقاء صنایع نوآور انگلیس در داخل و خارج از کشور

-اختصاص بودجه برای موسسه فیلم بریتانیا (BFI)، کارگزار پیشرو انگلیس در عرصه فیلم، به منظور حمایت از فیلم‌های ساخته شده، توزیع، آموزش، افزایش بینندگان و تحقیقات در حوزه بازاریابی

-ایجاد شورای صنایع سازنده، به منظور ایجاد فضای گفتگو بین دولت و صنعت

-تغییر قوانین به منظور تسهیل شرایط برای عرصه موسیقی، نمایش و دیگر سرگرمی­های جایگزین

-سیاستگذاری در زمینه­ی نشریات عمومی- بازنگری در آیین­نامه سلطنتی بی‌بی‌سی، تنظیم میزان کارمزد اخذ جواز تلویزیون و اهداء جواز به سرویس نشریات عمومی

-ایجاد چارچوب فیلم بومی تا خدمات فیلم بومی بتواند در راستای چارچوب بریتانیا تنظیم گردد.

-مطمئن شویم که (Ofcom) بودجه و قدرت برای نظم بخشی به صنعت ارتباطات و نشریات را دارد و مطمئن شویم که این کار را بخوبی انجام می دهد.

-اطمینان حاصل کنیم که یک نظام مستقلِ موثر و جدید با تنظیم خودکار در حوزه خبر وجود دارد.

- مطمئن شویم که کثرت مالکیت در رسانه­ وجود دارد

-همکاری با صنعت به منظور معرفی متخلفین حقوق چاپ

- همکاری با صنعت، گروه‌های مصرف‌کننده، دیگر گروه‌های ذینفوذ و گروه‌های ناظر برای حمایت از کودکان

     پیشینه

فعالیت اقتصاد اطلاعاتی (دیجیتالی) 2010 با این هدف معرفی شد که چارچوب منظمی فراهم سازد تا سیستم‌های رسانه­ای اطلاعاتی آینده و نوظهور در بریتانیا را مورد حمایت قرار دهد. Leveson Inquiry در جولای 2011 تنظیم شد تا فرهنگ، برنامه و نظام اخلاقی اخبار را مورد بررسی قرار دهد، و افشای خبر رسوایی استراق سمع جهانی را پیگیری کند.

 

ابراهیم غلامپور آهنگر

دانشجوی دکتری سیاستگذاری عمومی

   منبع: https://www.gov.uk/government/policies

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.