Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

مسئولیت فرهنگی شرکت ها

دکتر کیومرث اشتریان*: مسئولیت فرهنگی شرکت‌ها عبارتست از احساس مسئولیت و انجام فعالیت‌هایی که معطوف به فرهنگ عمومی جامعه، ارتقاء همزیستی بین‌المللی، اصلاح خرده فرهنگ کجرو، افزایش خلاقیت، بهبود زندگی مدنی و زیباسازی سیمای شهری-روستای و هر آنچه که به فرهنگ و رفتار و ایستارهای زندگی انسانی مربوط می‌شود.

در ادبیات مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها تاکید بسیاری بر مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها شده است اما در خصوص مسئولیت فرهنگی آنها سخن کمتر است. امروزه شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در عرصه جهانی فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها در صورت ایفای مسئولیتی فرهنگی می‌توانند درفرهنگ بین‌الملل تاثیر گذار باشند. این فعالیت‌ها می‌تواند از طریق انتشار خدمات و محصولات بین‌المللی، میان فرهنگی یا از طریق ارتقاء گفتگوی بین‌المللی فرهنگ انجام شود.

فرهنگ در مفهوم وسیع آن شامل روش زندگی و در مفهوم مضیق آن شامل خدمات و محصولات فرهنگی می‌شود. گفتگوی بین‌المللی فرهنگی مهم‌ترین دستاورد مسئولیت فرهنگی شرکت‌هاست.

*دانشیار سیاستگذاری عمومی دانشگاه تهران

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.