Login Register

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
نام کاربری
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تکرار پست الکترونیکی *

چین شایع‌پراکنان در بازار مسکن را در لیست سیاه قرار می‌دهد

 

وزیر مسکن چین اعلام کرد که در موارد جدی بنگاه‌های معاملات ملکی‌ای که در مورد سیاست‌گذاری‌های دولت در بازار مسکن شایعه‌پراکنی کنند را تعطیل خواهد کرد. رسانه‌های دولتی اعلام کردند که هفت بنگاه را در شانگهای به دلیل انتشار شایعه در مورد برنامه‌های دولت بر اساس قوانین جدید پلمپ کردند زیرا که باعث شتاب در طلاق و خرید خانه‌های جدید شده است.

خبرگزاری املاک و مستغلات شین هوآ در این باره می‌گوید: بنگاه‌ها، شایعه‌ای را در مورد قانون جدید دولت به صورت اینترنتی منتشر کردند. در این قانون خریدارانی که کمتر از یکسال طلاق گرفته‌اند، برای خرید مسکن، سطح حداقلی بالاتری در ودیعه و نرخ‌های بهره‌ی بیشتری در وام مسکن باید بپردازند. کسانی که به شانگهای مهاجرت کردند و هیچ مکانی را برای اقامت ثبت نکرده‌اند، باید برای خرید خانه ازدواج کنند و مجازند تنها برای هر خانواده یک خانه خریداری کنند.

وزیر مسکن دستگیری و محرومیت این افراد را تایید کرده و معتقد است چنین شایعه‌هایی باعث آشفتگی در نظم بازار و تاثیر بدی بر جامعه می‌گذارد. بنگاه‌دارانی که چنین شایعه‌هایی را منتشر کنند در لیست سیاه قرار گرفته و اگر شرایط را وخیم‌تر کنند، قطعا فعالیتشان لغو خواهد شد. شایعات شانگهای با وجود رد دولت مبنی بر تغییرات در قوانین خرید مسکن در شانگهای، باعث خریدهای فراوان در قطب‌های مالی شده است.

مترجم: نیرا منتخبی، منبع: رویترز، تاریخ: 15 جولای 2016

تماس با ما

جهت ارتباط با مدیریت، ارسال انتقادات و پیشنهادات و نیز ارسال مقالات و اخبار حوزه سیاست گذاری می توانید با نشانی الکترونیکی زیر تماس حاصل فرمایید .

info@ippra.com

ایپرا تلاش خواهد کرد، در کمترین زمان، به مکاتبات شما پاسخ داده و ترتیب اثر دهد.

درباره ما

 تارنمای «تجزیه و تحلیل سیاست گذاری عمومی» (ایپرا/Ippra) پایگاهی تخصصی است جهت استفاده اساتید، دانشجویان و علاقه مندان حوزه سیاست گذاری عمومی که با هدف توسعه و ترویج گرایشات سیاست گذاری در حوزه فرهنگ، سلامت، علم، صنعت و تجارت فعالیت می کند. در این نشانی اینترنتی می توانید خبرهای سیاست گذاری داخل و خارج از کشور را دنبال و نیز مقالاتی در زمینه بهترین نمونه های سیاست گذاری ایران و سایر نقاط جهان را، مطالعه کنید. ایپرا همچنین، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی، کلاس ها و مجموعه های کارگاهی مرتبط با این حوزه را برای ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تضمین می کند.